Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Escudero Reserva 5y 0.7l

Escudero Reserva 5y  0.7l
obsah alkoholu: 40%
značka: Escudero
původ: Kuba
kód zboží: RU047500
DPH: 21%
s DPH: 1 009 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Escudero Reserva 5y 0.7l

V chaotických dnech padesátých let byla Havana místem, kde se setkávali umělci, filmové hvězdy a spisovatelé, jako třeba Ernest Hemmingway. V této době Victoria Escudero, majitelka malého baru v Havaně, servírovala svým hostům rum se špetkou cukru,
který do něj pro rozředění zamíchávala - podobně jako v Old Fashioned koktejlu. Díky tomuto zvyku se lidé rádi vraceli do jejího baru Victoria, kterému sousedé říkali „La Bodeguita". Victoriiným vnukem je Martin Escudero Magnusson, spoluzakladatel Integrity Spirits.
Dědictví Victorie Escudero a vzpomínka na padesátá léta na Kubě žije dodnes v rumu Escudero Reserva. Escudero Reserva klasický kubánský rum s melasovým základem, destilovaný stylem typickým pro centrální části ostrova.
Klasický kubánský rum s melasovým základem, destilovaný stylem typickým pro centrální části ostrova, je považovaný za o něco sladší. Rum zraje během dvojitého procesu zrání v souladu s kubánskou legislativou.
To znamená, že pálenka, která po destilaci stále má okolo 75% alkoholu, nejprve zraje po dobu alespoň dvou let v použitých sudech z bílého dubu. Následně je rum filtrován uhlím během procesu nazývaného Carat Blanca.
Po filtraci je smíchán se silnějším třtinovým destilátem, tzv. redestilovaným. Výsledná směs je tak vytvořená z vyzrálého a filtrovaného destilátu a z nového. To zdůrazňuje typický znak kubánského rumu, kterým je jeho vyváženost a lehký styl.
Tato směs dalších pět let vyzrává v sudech z bílého dubu. Do láhví se lehce oslazený rum dostane ve Švédsku.

Barva: měděná barva
Vůně: pomalu rozvíjející se vůně rozinek a koření
Chuť: sladší chuť, vyváženost a lehký styl chuť rozinek s pikantními tóny, mandle a dubová chuť
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.