Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Flaccianello Fontodi 0.75l

Flaccianello Fontodi  0.75l
obsah alkoholu: 0%
značka: Fontodi
původ: Toskánsko
kód zboží: I0313700
DPH: 21%
s DPH: 2 999 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Flaccianello Fontodi 0.75l

Vinice, která dala jméno tomuto víno, dává každý rok hrozny odrůdy Sangiovese té nejvyšší kvality. Víno se zrodilo v roce 1981 velkou touhou vyrobit velké červené víno pouze ze Sangiovese. Flaccianello je maximální expresí Sangiovese zlatých svahů v Panzanu v srdci Chianti. Hluboké,strukturované, mocné, s vynikající potenciálem k archivaci.
S tóny koncentrovaných višní, černých třešní, tabáku, ušlechtilého dřeva. Velká struktura a délka. Velké víno patřící ke špičce Itálie.
VINIFIKACE ruční sběr hroznů do malých bedýnek, jemné pomletí, rmutace v nerezových tancích 12 dní.Malolaktická fermentace v barikových sudech a následné zrání 18 měsíců v barikových sudech Allier
Vhodně doplní výrazné pokrmy z červeného masa, steaky, t-bone, vyzrálé sýry

Vinařství FONTODI se nachází v srdci oblasti Chianti Classico, v údolí, které se otevírá na jich od Panzana,nazvané „Conca d´Oro" (zlaté svahy). Usedlost Fontodi patří od roku 1968 rodině Manetti.Giovanni Manetti se rozhodl na usedlosti FONTODI vyrábět regionálně tradiční vína .
Na vinicích aplikuje jen organické hnojení z vlastních býků, biologické pěstování révy s minimálním odstraňováním listů v průběhu vegetace. Velkou péči věnuje každé révě individuelně. Ve sklepě užívá velice moderní technologie, intenzivně využívá k transportu hroznů, moštu a vína gravitace.
Vína školí v barikových sudech z francouzských a slovinských dubů individuelně, dle charakteru ročníku. Vína do Manettiho vyjadřují obrovskou osobitost, charakter a terroir Panzana. Jsou tak hluboká, komplexní ale přitom elegantní. Vína aristokratická, které suverénně patří mezi nejlepší v oblasti Chianti Classico.
Jsou vyráběna v omezeném množství a jsou potěšením vášnivým milovníkům vína a dobrým sommelierům.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany a stopy vajec.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.