Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Frankovka barrique Chateau Dowina Michlovský 0.75l

Frankovka barrique Chateau Dowina Michlovský  0.75l
druh: Frankovka
značka: Michlovský
kód zboží: 21011602
DPH: 21%
s DPH: 239 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Frankovka barrique Chateau Dowina Michlovský 0.75l

Hrozny pochází z vinice s regulovanou sklizní. Jsou zpracovány technologií kontrolované fermentace s prodlouženým zráním na pevných částech hroznů. Víno dlouhodobě zrálo v barikových sudech z francouzského dubu. Buket černých třešní, čerstvých ostružin a dozrávající arónie doplňují v chuti strukturované oenotaniny s lehkým dotekem francouzského dubu v závěru.
Doporučujeme k hovězím líčkům s hříbkovými bramborami a tymiánovou mladou mrkví. Skvěle se hodí k sýrům typu brie a camembert.

Vína řady Ch. Dowina jsou mimo jiné školena technologií batonáže (z franc. bâtonnage) jejíž podstatou je dočasné promíchávání vína s kaly obsahujícími stále aktivní kvasinky, přičemž nazrávání probíhá ve francouzských dubových sudech typu barrique.
Pro zdůraznění vinařské tradice, která sahá až do dob Velké Moravy, vznikl název Château Dowina z původního pojmenování hradiště Dívčí Hrady v Pavlově. Díky způsoby zpracování víno získává nenapodobitelný charakter, originální aromatické tóny i buketní látky, bohatou strukturu a plnost v chuti.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.