Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Frapin XO 0.7l

Frapin XO  0.7l
obsah alkoholu: 40%
druh: Cognac xo
značka: Frapin
původ: Francie
kód zboží: CO002440
DPH: 21%
s DPH: 3 399 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Frapin XO 0.7l

Tento unikátní koňak může nést označení původu Chateau (velmi vzácné v oblasti Cognac) díky komplexní výrobě na tomto Chateau. Zde probíhá sběr hroznů, destilace, zrání i plnění do lahví.
Odhaluje v sobě rozmanitou koncentraci vůní:hojně vanilku, divoké květiny, kandované ovoce-zejména pomeranče a meruňky, společně s nuancemi portského. Velmi vyvážená chuť s neutuchajícím koncem.

Rodina Frapinů se usadila v jiho-západní Francii již v roce 1270. Původně se zabývali pěstováním vinné révy, později se však začali věnovat výrobě Cognacu. To se stalo zároveň rodinnou tradicí, která trvá již dvacet generací. Rodina Frapinů je také spojena s jednou významnou osobností francouzské historie
- Francois Rabelais autor díla „ Gargantua a Pentagruel " z 16. stolet, byl synem Antoine Rabelaise a Catherine Frapinové. Během několika staletí pak rodina Frapinů nashromáždila nejen spoustu cenných zkušeností, ale také více než 300 hektarů skvělých vinic v srdci Grande Champagne, , oficiálně uvedené jako Premier Grand Cru du Cognac.
Zhruba 200 hektarů těchto vinic je osázeno odrůdou Ugni-blanc. Půda v této oblasti je měkká, drolivá a křídovitá stejně jako půda v Remeši v oblasti Champagne. Odtud také pochází název apelace Grande Champagne. Sídlo podniku Frapin se nachází na zámku Fontpinot v Segonzacu v oblasti Grande Champagne.
Na této usedlosti se stále dodržují tradiční metody pěstování hroznů, jejich sklízení, lisování, destilování (v tradičních varnách z červené mědi) i zrání.(dubové sudy z Limousinských lesů). Zároveň však Frapin investuje do modernizace vybavení, restrukturalizace sklepení a v posledních dvaceti letech také do exportního potenciálu.
Cognac Frapin se tak v současné době prodává nejen v Evropě, ale velký úspěch má také v Asii a zejména v USA. Frapin byla první společnost, která přišla s mícháním různých ročníků na vytvoření skvělé chuti. Jejich koňak Frapin VSOP získal v roce 2016 uznávané ocenění "nejlepší koňak VSOP na světě".
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.