Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Gewurztraminer Hartmann Dona 0.75l

Gewurztraminer Hartmann Dona 0.75l
obsah alkoholu: 0%
značka: Hartmann Dona
kód zboží: I0100315
DPH: 21%
s DPH: 499 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Gewurztraminer Hartmann Dona 0.75l

Hartmann původně vystudoval Universitu v Geisenheimu, Německo. V letech 1994-2002 pracoval pro Kellerei Terlan jako enolog. V roce 2000 začal plánovat, že se stane nezávislým producentem vína a v roce 2002 konečně odešel z Terlana.
Na počátku měl Hartmann rodinnou vinici v Girlan / Cornaiano z 0,65 ha osázenou Pinot Nero. Postupně získával další , druhá v pořadí je uhnízděna na strmém kopci jako amfiteátr, těchto 3,6 ha změnilo Hartmannovo chápání, jak dosáhnout svých cílů.
Díky poradenství ho jeho hledání dovedlo k těsnější spolupráci s vinaři, kteří s Hartmannem de facto šli do společného podniku. Nyní se vinařství skládá z pěti pěstitelů, kteří jsou na vinicích pod dohledem Hartmanna, stejně jako z Hartmann, který má stále své malé pozemky, ale který může nyní soustředit svůj talent a energii na výrobu ještě lepších vín.

Základní filozofií je s víny nic nedělat. Hartmann používá pouze malé dávky siřičitanů a vybrané kvasinky. Je ovlivněn biodynamikou. V současné době ve své Girlan Pinot Nero vinici stále používá všechny biodynamické přípravky.
Hartmann vyrábí dvě řady vín, jednoduchou vinifikaci v nerezové oceli a středně složitou komplexní vinifikaci ve dřevě. Původně vyráběl pouze to druhé víno. Pak mu jeho italský distributor navrhl, že potřebuje jednoduché, ale kvalitní běžné Alto Adige víno, a Hartmann byl schopen zvýšit svou celkovou výrobu na 25.000 lahví za rok.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany a stopy vajec.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.