Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Giorgio Primo la Massa 0.75l

Giorgio Primo la Massa  0.75l
obsah alkoholu: 0%
druh: Supertoskánské víno
značka: la Massa
původ: Toskánsko
kód zboží: I0314610
DPH: 21%
s DPH: 2 899 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Giorgio Primo la Massa 0.75l

Selekce nejlepších hroznů z nejstarších keřů z nejlepších parcel vinařství. Představuje maximální teritoriální výraz sklepa. Velice detailní a noblesní víno mimořádné komplexnosti a délky. Patří mezi největší supertoskánce.
Lehce slané minerální tóny a tóny nového dřeva a lékořice. Ovoce je velmi příjemné na patře a povrch je nádherně dlouhý a objemný. Závěrem lze cítit slané minerály společně s tóny dřeva, lékořice a černého rybízu společně s bezinkou.

La Massa hospodaří na 27 ha vinic v jižní části obce Panzano in Chianti v údolí Conca d'Oro v nadmořské výšce 360 m.n.m. Půdy jsou zde převáženě vápenité s bohatým obsahem břidlice. Vedení révy je na jednoramenný Cordon s průměrným výnosem 0,9 kg na hlavu a hustotou výsadby 6250 keřů na hektar. Celková produkce vinařství dosahuje cca 130 000 láhví ročně.

Vinařství La Massa má historii od 15. století a v roce 1992 jej koupil napoletánec Giampaolo Motta, který významně investoval do jeho modernizace, obnovy vinic a vybudoval nádherný sklep s nejlepší možnou technologií. Giampaolo studoval enologii v Bordeaux a pracoval tam v několika slavných vinařství což zapříčinilo jeho lásku k francouzským odrůdám a eleganci, kterou úspěšně interpretuje v Panzanu. Jeho vína jsou skvělou a odvážnou kombinací francouzské noblesy, elegance a detailní ovocné jemnosti s toskánským temperamentem.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany a stopy vajec.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.