Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Glen Garioch Renaissance Chapter 2 0.7l

Glen Garioch Renaissance Chapter 2  0.7l
obsah alkoholu: 51.4%
druh: Whisky 16 let
značka: Glen Garioch
původ: Highland
kód zboží: W0002131
DPH: 21%
s DPH: 2 499 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Glen Garioch Renaissance Chapter 2 0.7l

Druhé vydání v renesanční sérii z palírny Highland Glen Garioch

Vrstvy chutné pomerančové kůry, teplé dubové koření a voštinové směsi se smíchají s karamelou a smetanou. Vápno a zázvorové plástve s vanilkovou zmrzlinou a chutnou pomerančovou marmeládou vedou k kořeněnému jablečnému koláči, mandlovému a nektarinovému pražení.

První záznamy o palírně Glen Garioch, jedné z nejstarších ve Skotsku, pocházejí až z roku 1785. Vyniká výhodnou polohou blízko bohatých zdrojů rašeliny a sladké vody a dovedně využívá odpadní teplo vznikající při sladování a destilaci k pěstování rajčat ve svých sklenicích. Určitá část produkce je určena do Vat 69 a dalších michaných whisky.
Lihovar Glengarioch (jeho název se na rozdíl od whisky píše dohromady a čte [glengíri]) patří od svého založení v roce 1798 k stavebně přitažlivým a svou produkcí velmi ceněným podnikům skotských Highlands.
Jeho whisky se vyznačují poměrně silným kouřovým akcentem, který je například v nedaleké Speyside dosti neobvyklý. Podnik má vlastní klasickou sladovnu a po kratším období výrobního spánku opět destiluje.
Je součástí portfolia Suntory.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.