Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

GlenAllachie Port wood 10y 0.7l

GlenAllachie Port wood 10y  0.7l
obsah alkoholu: 48%
druh: Whisky 10 let
značka: GlenAllachie
původ: Speyside
kód zboží: W0012340
DPH: 21%
s DPH: 1 789 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis GlenAllachie Port wood 10y 0.7l

GlenAllachie - tato božská rubínově zbarvená single malt whisky, byla stařená po dobu 8 let v amerických dubových sudech. A to před tím než byla přesunuta do sudu po ročníkovém prémiovém Ruby Portském, které předalo hluboké a komplexní tóny s nádechem ovoce.
Pravidelné kontrola, zajistila perfektní rovnováhu, mezi dřevem a alkoholem, pro zachování té pravé charakteristiky této whisky. Lahvována byla při 48% vol., nefiltrována a bez dobarvování..

Barva: rubínově červená.
Vůně: nádech medu a sladkého koření, zabalená v tónech šípku a tmavé čokolády.
Chuť: med, máslová sušenka a sirupu, šípek a tmavá čokoláda.

Palírnu GlenAllachie, nacházející se v samém srdci Speyside, v místě nazývaném Údolí skal (Glen of the Rocky Place / Gleann Aileachaidh) vybudovala na konci šedesátých let minulého století společnost MacKinlay-McPherson s cílem saturovat svou potřebu po sladové whisky ze Speyside do svých tehdy velmi populárních blendů. Se stejným cílem a za stejným účelem ji později v osmdesátých letech převzaly skupiny Invergordon a následně i Pernod Ricard (vlastník nedaleké Aberlour Distillery), kteří palírnu zmodernizovali a zvedli její kapacitu na dvojnásobek (dnes cca 3 mio. litrů ročně)
Se single malt produkcí z této palírny se milovníci whisky mohli setkat prakticky výlučně pouze od nezávislých producentů, a to až do roku 2017, kdy palírnu odkoupilo konsorcium investorů vedené Billy Walkerem. Mužem, který vybudoval moderní podobu palíren/značek Glendronach - Benriach - Glenglassaugh, a který si - za peníze z jejich prodeje americkým investorům - pořídil „něco menšího" ….
Převzetí palírny GlenAllachie věhlasným palírníkem přineslo - resp. přinese - přesně to, co ho proslavilo na jeho předchozích štacích - pečlivě zvolená základní řada single malt whisek a zajímavé portfolio limitovaných edicí - v sudové síle, v jednosudových plněních, v brzké budoucnosti snad i v podobě finshovaných i nakouřených verzí.
Billy Walker je zpět, a s ním i palírna GlenAllachie.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.