Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Glenfiddich 15y 1l

Glenfiddich 15y  1l
obsah alkoholu: 40%
druh: Whisky 15 let
značka: Glenfiddich
původ: Speyside
kód zboží: W0109748
DPH: 21%
s DPH: 1 199 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Glenfiddich 15y 1l

Glenfiddich 15y Solera Reserve zraje v soudcích od sherry oloroso a používá verzi mísícího systému solera. Soudky s různě starými destiláty se nastaví na sebe do řad, přičemž nejstarší jsou dole. Destilát z horní řady se míchá s destilátem z řady pod sebou, který se míchá s řadou o patro níže atd., dokud se ze soudků až úplně dole nestočí závěrečná směs. Výsledkem je komplexní, smetanová, ovocná sladová whisky; skvělá jako tečka po večeři.

Stejně jako Glenfaclas a Springbank patří destilerie Glenfiddich rodině původních zakladatelů. Což je mezi současnými producenty skotské whisky rarita. William Grant, zakladatel a bývalý manažer destilerie Mortlach, zpočátku používal surovinu nakupovanou z destilerie Cardhu, a to do té doby, než se ujistil o plné funkčnosti destilačních přístrojů. Glenfiddich dosáhla záhy významných úspěchů a po pěti letech zakládá William Grant druhou destilerii - Balvenie.
Současní majitelé destilerie představují již pátou generaci Grantů. Glenfiddich byla první destilerií prodávající svoji produkci za hranice Skotska, svého času to znamenalo téměř revoluci v prodeji. V roce 1990 zakládá rodina Grantů další destilerii - Kininvie. Glenfiddich je více než jen známá single malt whisky, je to skutečný vyslanec Skotska.

O destilce se dá říci, že je to přední výrobce sladové whisky na světě, nejen pro to že její whisky jsou k dostání ve více než 200 státech, ale také proto, že v polovině 60. let 20. století podnikla Glenfiddich nezvyklý krok - začala propagovat svou značku na mezinárodní úrovni,
navzdory silné konkurenci míchaných whisky velkých jmen.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.