Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Glenfiddich 25y 0.7l

Glenfiddich 25y  0.7l
obsah alkoholu: 43%
druh: Whisky 25 let
značka: Glenfiddich
původ: Speyside
kód zboží: W0109712
DPH: 21%
s DPH: 10 899 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Glenfiddich 25y 0.7l

Rare Oak 25 let zrála v evropských sherry sudech a amerických bourbon sudech. Více než dvě a půl desetiletí, dřevo z velkých španělských sherry sudů dodalo whisky hlubší a bohatší ovocné chuti.
Menší americké dubové sudy předaly chuť mnohem rychleji, zejména infuzi s měkkými tóny vanilky a náznakem koření.

Palírnu Glenfiddich založil William Grant v r. 1886 za použití 'second-handového' materiálu koupeného od E. Cummingové z palírny Cardhu. Do dnešních dnů palírna zůstala v rukou rodiny Grantových. Glenfiddich byla první skotská palírna, která vyvážela single malt whisky do zahraničí. Výjimečností také je,
že celý proces výroby od destilace přes zrání po lahvování probíhá na jediném místě. Rovněž ječmen se částečně pěstuje na rodinné farmě. Standardně se zde whisky vyrábí jako 12-, 15-, 18-, 21- a 30-letá. Dále jsou známé např. Glenfiddich Classic 12-letá, Glenfiddich Solera Reserve 15-letá, míchána z whisky,
která zrála ve třech různých sudech, Glenfiddich Excellence 18-letá, zrající v sudech po sherry, Glenfiddich Ancient Reserve 18-letá, lahvovaná také do keramických lahví a Glenfiddich 30-letá.
V menší míře se na trhu objevují i různé speciality např. Glenfiddich Heritage Reserve (např. Bonnie Prince Charlie či Mary Queen of Scots), 21-letá Glenfiddich Wedgwood Decanter, 18-letá Glenfiddich Superior Reserve Gold, Glenfiddich Centenary 1987 vyrobená ke stému výročí palírny atd.
Nezávislá plnění jsou vzácná. Grantovi žárlivě střeží kvalitu svojí whisky, a tak každý sud prodaný překupníkům nebo výrobcům míchaných whisky je 'znečištěn' trochou whisky ze sesterské palírny Balvenie (a naopak), aby nemohl být považován za single malt. Dokonce není prodáván pod oficiálním jménem palírny.
Balvenie s kapkou Glenfiddich se jmenuje Burnside, Glenfiddich s kapkou Balvenie Warhead.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.