Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Grahams Selection Tawny 3x0.2l

Grahams Selection Tawny 3x0.2l
značka: Grahams
původ: Portugalsko
kód zboží: PO000451
DPH: 21%
s DPH: 1 289 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Grahams Selection Tawny 3x0.2l

Symington Family jsou potomci Andrew James Symingtona a Beatrice Atkinsonové. Andrew James přijel do Porta ze Skotska roku 1882 a Beatrice byla potomkem Johna Atkinsona, který žil v Portu od roku 1814. Její otec a strýc byli obchodníci s portským s historickými kořeny až do poloviny 17 století.
Následujících 300 let hráli předci Symingtonů významnou roli v hostorii obchodu s portským i tichým vínem z oblasti Douro .Po druhé světové válce se nová generace Symingtonů, Michael, Ian a James, zasoužila o popularizaci vintage portských na světových trzích. Dosáhli toho v době, kdy spousta ostatních producentů a obchodníků prodávala své firmy, protože neviděli žádnou budoucnost. Během 40. a 50. let tvrdě pracovali, aby jejich firma vůbec přežila, aby obnovili vinice v údolí Doura a aby dále portské popularizovali.
Dnes Symingtonům patří 25 quint s celkovou plochou 1769 hektarů, z toho 940 hektarů je osázeno vinnou révou.
Kromě portského vína Graham's firma Symingtonů vždy produkovala - především pro vlastní potřebu a pro své přátele - i červená a bílá vína. V roce 1999 se rodina rozhodla nabídnout tato vína i širší veřejnosti. Vína patří ke špičce a pravidelně dostávají vysoká hodnocení.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.