Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Gruner Veltliner Federspiel Treu Mathias Hirtzberger 0.75l

Gruner Veltliner Federspiel Treu Mathias Hirtzberger 0.75l
obsah alkoholu: 0%
kód zboží: RA001180
DPH: 21%
s DPH: 599 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Gruner Veltliner Federspiel Treu Mathias Hirtzberger 0.75l

Jedná se o příjemně pitelné víno s tóny květin, citrusů, zeleného pepře a fenyklu. V chuti je víno osvěžující s patrnou mineralitou. Bude velmi dobrým doprovodem k jídlu.
Federspiel (pojem z lovu sokolů, který se používal ve středověku právě ve Wachau) znamená vína z Wachau s moštovou váhou od 17 °KMW (nebo asi 83 °Öchsle) a nanejvýš 11,9 % alkoholu. Jedná se výhradně o vína suchá a jsou vyráběna pouze v příznivých letech a z révy těch nejlepších poloh.

Již pátá generace rodiny Hirtzberger vyrábí legendární vína v jedné z nejkrásnějších krajin v Rakousku - Wachau. Otec zakladatele vinařství Franz Hirtzberger starší patří mezi ikonické vinaře v regionu.
V rámci dědictví získal jeho nejmladší syn Mathias Hirtzberger celkem 4 hektary vinic ve velmi uznávaných polohách jako je Kollmütz, Kollmitz, Gaisberg, Angern a Marienfeld. První vína vyrobil v roce 2014. Jeho druhý ročník 2015 se vyznačuje elegancí a vzrušující složitostí. Vína jsou klasifikována podle Vinea Wachau jako Steinfeder (lehký a ovocný styl), Federspiel (jemný) a Smaragd (hluboký a dlouhý). Celé jméno vinařství Weinhofmeisterei Mathias Hirtzberger odkazuje na více než 600 let starou budovu - vinařský dvůr, která byla původně majetkem rodiny, ale během mnoha století změnila několikrát svého majitele.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany a stopy vajec.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.