Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Gruner Veltliner Wachau Fink 0.75l

Gruner Veltliner Wachau Fink  0.75l
druh: Veltlínské zelené
značka: Fink
původ: Wachau
kód zboží: RA006451
DPH: 21%
s DPH: 248 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Gruner Veltliner Wachau Fink 0.75l

Vůně: Přijemná, harmonická
Chuť: Mocná, harmonická, s dlouhým závěrem
Doporučujeme: Zvláště vynikne ve spojení s chřestem

Průměrné stáří révy: 30 let
Složení půdy: spraše a hlinité půdy

Ve vinařské obci Krustetten, která se nachází na vyvýšenině směřující k Wachau s nádherným panoramatickým výhledem na Krems a opatství Göttweig, obhospodařuje rodina Fink 38 ha vinic a 6 ha ovocné zahrady. Při výrobě vína věnují zvláštní důraz na odrůdově typická ovocná bílá vína a plná červená vína, přičemž největší snahou je udržení nejvyšší kvality.
Lokality vinic se nacházejí z velké části na svazích úpatích hor Göttweiger a ve známých kremstalských lokalitách jako Wetterkreuzberg, Oberfeld, Gottschelle, Frauengrund a Neubergen. Půdy v těchto top polohách vykazují rozdílné charakteristiky, které se promítají do vína.
Odrůdově se nabídka skládá převážně z Chardonnay, Sauvignon Blanc, Gelber Muskateller a Roten Veltliner (obzvláště oblíbené u mladého vinaře Christopha Finka) a dále zahrnují Zweigelt a Pinot Noir z červených odrůd.
Dcera Sabine, bývalá královna vína, která je vystudovaná v oboru manažer vína, rovněž přispívá ke společnému perfektnímu know-how rodinného podniku. Weinhof Fink produkuje také ovoce určené k přímému prodeji a k výrobě jemné brandy.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.