Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Gunroom Navy Over proof 0.5l

Gunroom Navy Over proof  0.5l
obsah alkoholu: 65%
značka: Gunroom
původ: Karibik
kód zboží: RU047610
DPH: 21%
s DPH: 969 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Gunroom Navy Over proof 0.5l

Kdysi lodě vyplouvaly vstříc neznámým břehům a novým kontinentům. Na palubě žádné z nich nesměla chybět ani zásoba krabic s alkoholem. Nejprve se takto na moře dostávala hlavně brandy, ale když se hlavním cílem plaveb stal Karibik a americký kontinent,
rum se rychle dostal do popředí zájmu všech námořníků. Od té doby je rum blízce svázaný s námořními tradicemi a zvyky. Barbados, Jamajka, Guyana nebo Trinidad - ze všech těchto míst pochází rumy, které jsou smíchány v Gunroom Navy rumu.
A nejen to, jedno z míst původu zůstává nezasvěceným utajeno. Královské námořnictvo dávalo námořníkům příděly rumu, takzvaný 'tot', od sedmnáctého století az do 31. července 1970, kdy byl tento zvyk zrušen. Navy rum se hrdě hlásí k historii blízkých vazeb mezi rumem a námořnictvem.
Stejně jako všechny rumy námořního stylu je Gunroom Navy Rum směsí několika rumů různého původu. Tyro rumy jsou různého stáří, některé dokonce ještě nevyzrálé, většina z nich těžké rumy copper still stylu. Velkou část tvoří Demenera rum z Guyany.
Tento specifický rum je destilovaný za použití destilačního zařízení z devatenáctého století, které kdysi používalo královské námořnictvo. Díky tomu vás výsledná směs potěší velmi silným charakterem. Skvěle si ji vychutnáte v koktejlech i na ledu, a také ladí s doutníky.
Navy Rum je vždy lahvován s 54,5 a více procenty. Finální směs by měla obsahovat rumy s různým původem, primárně rumy britského stylu vyráběné metodou copper still. Klíčovou ingrediencí je specifický rum z Guyany.
Rumy jsou jemně smíchány a chvíli společně odpočívají v otevřených nádobách, než jsou nalahvovány.

Barva: Silný a krémový charakter Slámově zlatavá barva
Vůně: ve vůni je dobře cítit alkohol, přezrálé banány a karamelovo-vanilkové tóny
Chuť: chuť karamelu, koření, flambovaného banánu a tabáku
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.