Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Habitation Velier Last Ward Mount Gay 2009 0.7l

Habitation Velier Last Ward Mount Gay 2009  0.7l
obsah alkoholu: 59%
značka: Habitation Velier
původ: Barbados
kód zboží: RU038005
DPH: 21%
s DPH: 5 899 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Habitation Velier Last Ward Mount Gay 2009 0.7l

Trojnásobný destilovaný destilovaný rum vyráběný v Mount Gay a stáčený průkopníky rumu ve Velier poté, co strávil 9 let v sudech s bourbonem. Toto vydání vzdává hold Frankovi Wardovi, majiteli Mount Gay, než jej koupil Rémy Cointreau. Silný, bohatý a komplexní čistý rum.

Last Ward 2009 je 9-letý rum z karibského ostrova Barbados. Pochází z proslulé místní destilérky Mount Gay a byl nezávisle lahvován pod odborným dohledem italské značky Habitation Velier.

Příběh tohoto pure single rumu se však začal psát ještě v roce 2006, kdy ho původně pro starší značku Mount Gilboa nechal destilovat Frank Ward (nástupce Aubreyho Warda, který destilérku koupil ještě v roce 1918). Charakteristickým znakem jeho rumu byla trojitá destilace - raritní praktika ve světě rumů. Poté, co Wardovci prodal své poslední podíly v destilérce, Velier v roce 2014 koupil i 19 nejstarších sudů s rumem Mount Gilboa. Smíchali je a vytvořili rum jediný svého druhu: Last Ward 2009, poslední rum od rodiny Wardů, předchozích majitelů destilérky.

Barva: jantarová
Vůně: kořeněná, výrazně vanilková s tóny opáleného dubového dřeva
Chuť: intenzivní, karamel, dub a vanilka
Závěr: dlouhý a kořeněný
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.