Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

HSE Rozelieures cask 0.5l

HSE Rozelieures cask  0.5l
obsah alkoholu: 44%
značka: HSE
původ: Martinik
kód zboží: RU008967
DPH: 21%
s DPH: 2 389 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis HSE Rozelieures cask 0.5l

Pro tuto edici byla vybrána francouzská palírna whisky Rozelieures. Jednosladové sudy z řady „subtle" a „smoked" byly vybrány tak, aby doplnily profil tohoto velmi starého rumu z Martiniku.
Rum byl destilován v listopadu 2013 a strávil 6 let v dubových sudech. Poté těžilo z dokončení minimálně 8 měsíců a mělo být lahvováno v únoru 2020. Tato edice je omezena na 4100 lahví.

Nos je okamžitě pokrytý a omámený jedinečnou dubovostí domu s trochou navíc, která potěší milovníky starého dubu. Je to harmonický a komplexní rum s ořechy rozpuštěnými v závoji rozpouštědla, následně čerpajícími z banánu, melounu a velmi sladovou jemností.
Provzdušňování prozrazuje ještě větší koncentraci, dřevo je otevřené, živé, velkorysé. Především nepadáme do úskalí příliš vážného nebo monolitického dubu, jsme spíše pozváni na hojnou párty. Ořechy jsou potaženy karamelem, ve kterém jsme nezapomněli na máslo s krystaly soli, které krmí delikatesou zralé a ovocné třtiny.
Vstup do úst nám umožňuje vidět tento slavný dub velmi zblízka, s poněkud smyslným a živým dotekem. Dřevěné vlákno je smaltované kořením a kakaem. Následuje pročištění od sladu a vanilky, které doplní veškerou svěžest třtinové šťávy. Whisky je velmi přítomná ve středním patře a vrací se, aby se zahrabala do mastné a zrnité dřevitosti.
Závěr je velmi žravý, ale elegantní. Nabízí nám trochu tříslově červeného a černého ovoce.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.