Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

J.Bally Art Deco No.1 0.7l

J.Bally Art Deco No.1  0.7l
obsah alkoholu: 42%
značka: J.Bally
původ: Martinik
kód zboží: RU009400
DPH: 21%
s DPH: 2 989 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis J.Bally Art Deco No.1 0.7l

Bally Art Deco je poctou velkému muži Martinique rumu a vlastně rumu obecně. Hnutí Art Deco se zrodilo ve 20. letech 20. století ve Francii, kdy Jacques Bally destiloval své první rumy. Po návštěvě pařížské světové výstavy se setkal s kolegy destilátory koňaku a armagnaku a rozhodl se udělat z rumu prvotřídní lihovinu. Tak se zrodil první ročníkový rum v historii, Bally 1924.

Toto cuvée ve stylu Art Deco bylo vyvinuto jedním z nejlepších dědiců této minulosti výroby rumu: Marc Sassier. Jedná se o směs tří ročníků. Nejprve rum z roku 2007 zrající 12 let v sudech z amerického dubu, poté rumy z roku 2003 a 1998, zrající 15 a 18 let, oba zrající v sudech z francouzského dubu.
Výsledkem je velmi komplexní a vyvážený zemědělský rum, vyzrálý, ale stále ponechává prostor pro vůně čerstvé cukrové třtiny, v nejčistší tradici rumu AOC Martinique.

Vůně je svěží a intenzivní, se zelenými a "chlorofylovými" tóny. Jeho třísloviny jsou stále živé a houževnaté, i když jejich zředění rozpouštědlem je zbaví jakékoli agresivity. Třtina je zajedno s dubem a má tendenci ho časem zaoblovat.
Provzdušňování nám umožňuje přístup k vyzrálejšímu a kořenitějšímu dřevu, tradičnějšímu. Intenzita stále existuje a nyní slouží koncentraci. Třtina je oděna do pevné kůry sladkého koření a vzácného dřeva jako krabice od doutníků.
Na patře najdeme třísloviny a jejich malou kyselost, stejně jako lehce svíravou texturu. Dřevo nás láká a vtahuje svým stále pryskyřičným, čerstvě odkrytým vláknem. Tyto třísloviny se uprostřed úst rychle rozplývají a před kompotováním se natahují do ovocnosti. Trochu kyselosti jablek a hrušek pak zůstane zachováno a kdoule dodá trochu více dužiny.
Závěr je jemně kořeněný a dřevitý, zatímco délku obývá vyzrálá třtina.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.