Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Jameson 1.5l

Jameson  1.5l
obsah alkoholu: 40%
značka: Jameson
původ: Irsko
kód zboží: W0200304
DPH: 21%
s DPH: 809 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Jameson 1.5l

Jameson se zrodil v roce 1780 díky palírníkovi Johnu Jamesonovi, který vytvořil svou třikrát destilovanou, jemnou a dokonale vyváženou irskou whiskey. Dnes pokračujeme v jeho tradici tím, že se staráme, aby byla whiskey Jameson stále stejně dokonalá jako v den, kdy John Jameson vyexpedoval první sud. Není to snadné, ale chceme zajistit, aby každý doušek této whiskey stál za to.
Na počátku 19. století se stala palírna Jameson druhý největším výrobcem whiskey v Irsku, avšak začátkem 20. stoleté zasadily palírně ránu dvě události – vyhlášení prohibice v USA a osamostatnění Irska, které omezilo vývoz do zemí britského impéria. Jameson byl jednou ze čtyř palíren, které tuto krizi přežily a následně se roku 1966 spojily v Irish Distillers Group. V roce 1975 se výroba whiskey přesunula z původní palírny Jameson v Dublinu do nové palírny Midleton v Corku. Dnes je Jameson nejprodávanější irskou whisky světa.

Chuť: Vyniká dokonalou rovnováhou kořeněných, ořechových a vanilkových tónů s náznaky sladkého sherry a mimořádnou jemností.
Aroma: Lehce květinové s jemnými kořeněnými, dřevi­ tými a nasládlými tóny.
Barva: Zlatá
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.