Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Jameson miniaturka 0.05l

Jameson miniaturka  0.05l
značka: Jameson
původ: Irsko
kód zboží: W0200399
DPH: 21%
s DPH: 64 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Jameson miniaturka 0.05l

Jameson, irská whisky, má velmi lehké a příjemné aroma. S trochou vody se uvolňuje vůně medové plástve a sluncem rozpáleného dřeva. Ovšem vůně slibuje mnohem víc, než člověk ve skutečnosti dostane. Nalitý ve sklenici má barvu lipového čaje s medem.
Chuťově je Jameson značně plochý a nevýrazný, nasládlá chuť je doprovázena krátkým nahořklým dřevitým dozvukem. Ve vůni i chuti lze vystopovat náznaky sherry. Pije se velmi dobře, má vazký, olejovitý charakter.
A koneckonců, řiďme se při pití Jamesona heslem v jeho znaku "Sine metu" - čili bez obav.

Palírna whiskey založená Johnem Jamesonem r. 1780 byla o 40 let později druhým největším výrobcem whiskey v Irsku. Začátkem 20. století zasadily palírně (stejně jako celému irskému whiskařskému průmyslu) ránu dvě události - vyhlášení prohibice v USA a osamostatnění Irska, které omezilo vývoz do zemí britského impéria.
Jameson byl jednou ze čtyř palíren, které tuto krizi přežily a r. 1966 se spojily za vzniku Irish Distillers Group. V r. 1975 se výroba whiskey přesunula z původní Jamesonovy palírny v Dublinu do nové palírny Midleton v Corku na jihu Irska. Od r. 1989 IDG patří společnosti Pernod-Ricard.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.