Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Jura Superstition Tattoo 0.7l

Jura Superstition Tattoo  0.7l
obsah alkoholu: 43%
značka: Isle of Jura
původ: Ostrovy
kód zboží: W0100856
DPH: 21%
s DPH: 989 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Jura Superstition Tattoo 0.7l

Ačkoliv je Jura nejbližším sousedem ostrova Islay, jeho krajina nemůže být odlišnější. Tento divoký a odlehlý ostrov má jedinou silnici, jediné město a jedinou palírnu. Isle of Jura ("ajl of džura") je palírna navržená pro výrobu lehké whisky, ale Superstition je tak trochu výjimka.
Sladovitá a mléčná vůně s kakaem a rozinkou se velmi pěkně rozprostírá v hedvábné šťavnaté chuti připomínající polosušenou nasládlou broskev. Dobře vyvážená whisky se suchým lehkým kouřem v závěru.
Aroma je lehce fenolické,s výraznými medovými,kořeněnými a skořicovými tóny.V ústech je po přidání vody delikátní rašelinová kouřovost,smíšená s medem a kořením.Konec je dlouhý a vyvážený.

Palírna Isle of Jura byla založena v r. 1810, ale podle historických důkazů docházelo k nelegálnímu pálení na tomto odlehlém ostrově již od začátku 16. století, takže neoficiálně by se mohlo jednat o nejstarší palírnu ve Skotsku. V r. 1875 palírnu koupil James Ferguson,
který ji r. 1884 přestavěl. Na začátku 20. století však byla palírna v důsledku rozepří s místním pánem C. Campbellem uzavřena. K obnově došlo v 50. letech 20. století zásluhou Robina Fletchera, Riley-Smithe a Delma Evanse, kteří doufali,
že znovuotevření palírny pomůže k zvýšení pracovních příležitostí na ostrově. Nová palírna zahájila provoz r. 1963. V současnosti je palírna v majetku společnosti Whyte & Mackay Ltd.
Původní jurská whisky byla silně rašelinná, podobně jako z blízkého ostrova Islay, avšak během přestavby byly instalovány vysoké destilační kotle, které produkují lehčí whisky, podobající se spíše oblasti Highlands.
Single malt se stáčí ve stáří 10, 16 a 21 let, specialitami jsou Superstition (bez udání stáří plněná v roce 2002) a Jura 1984 (19-letá whisky vyrobená k výročí narození George Orwella, který na tomto ostrově napsal svůj román 1984.)
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.