Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Kirk & Sweeney XO 0.7l

Kirk & Sweeney XO  0.7l
obsah alkoholu: 65.5%
druh: Rum stařený
značka: Kirk Sweeney
původ: Dominikánská republika
kód zboží: RU034330
DPH: 21%
s DPH: 6 169 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Kirk & Sweeney XO 0.7l

“Kirk and Sweeney” byl název škuneru, který byl známý pašováním rumu z Karibiku do USA během tzv. Velké Prohibice v USA. Kirk and Sweeney vždy zakotvil na tzv. „Rum Line“ a prodával rum obchodníkům na menších lodích. rum je vyroben ze speciálního druh melasy („Blackstrap Molasses") z ručně sklízené cukrové třtiny. Zraje v sudech po bourbonu 25 let. Je lahvován v sudové síle (65,5%) a limitovaném množství 1926 láhví, v ČR bylo k dispozici pouhých 36 ks.
luxusní balení - křišťálová karafa, dárkový box s mahagonovou barvou s mapou hlavní trasy škuneru na vnitřní straně víka a ozdobený stužkou se souřadnicemi, na kterých byl Kirk and Sweeney zajat.

Ve vůni se prolínají se tóny sušeného ovoce a dubu, ale své si řeknou i klasické vůně karamelu a toffifee. V závěrů vůně cítíte jemnou a příjemnou štiplavost alkoholu.
Jako první klasická rumová štiplavost a hned po ní, přichází chutě vanilky a dubu senzačně se závěrem v sherry, rozinek s sladkosti na závěr.

"Kirk and Sweeney" byl název škuneru, který byl známý pašováním rumu z Karibiku do USA během tzv. Velké Prohibice v USA. Kirk and Sweeney vždy zakotvil na tzv. „Rum Line" a prodával rum obchodníkům na menších lodích. Ty byly rychlejší a ovladatelnější než lodě pobřežní stráže a
jednoduše pak pašovaly pak rum na břeh. Tak se dělo až do roku 1924, kdy byl konečně polapen zajat s velkou zásobou karibského rumu, poté přejmenován na „Chase" a až do 40.let 20. století sloužil potřebám US Coast Guard.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.