Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Knockando Richly marured 2005 15y 0.7l

Knockando Richly marured 2005 15y  0.7l
obsah alkoholu: 43%
druh: Whisky 15 let
značka: Knockando
původ: Speyside
kód zboží: W0108996
DPH: 21%
s DPH: 1 599 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Knockando Richly marured 2005 15y 0.7l

Mimo označení 15 let udává výrobce na etiketě ještě rok destilace. Jednotlivé roky destilací se od sebe nijak zásadně neliší, i když jemné rozdíly naleznete pokud se vžijete hlouběji, protože každý ročník má svůj individuální charakter.
Zraje jak sudech po Sherry a Bourbonu, tato Knockando Richly Matured ukazuje velkorysé akcenty bohaté na ovoce a sladké koření.
Hladce zdůrazňují přírodní charakter Knockando, s jeho jemnými náznaky mandle, a dovolují vychutnání mohutného závěru.

Palírna Knockando byla založena r. 1898. Jako první z palíren ve Skotsku byla elektrifikována (na samém počátku 20. stol.). V r. 1969 prošla rekonstrukcí, při níž byl zdvojnásoben počet kotlů. V současnosti je jejím vlastníkem společnost United Distillers.
Palírna dodává na trh single malt whisky od r. 1978 a neoznačuje ji podle stáří, ale podle ročníku destilace. Přestože je palírna Knockando osmým největším výrobcem single malt whisky, jako single se zpracovává pouze 8% její produkce, zbytek se používá do míchaných whisky značek J&B and Spey Royal. Většina whisky zraje v sudech po sherry. Říká se o ní, že dokonalosti dosahuje již po 12-15 letech zrání.Whisky plněné jako ročníkové jsou míchané z několika sudů z odpovídajícího ročníku a jeden ročník se výrazně neliší od druhého i když jemné rozdíly zde být mohou.
Palírna většinou nestáčí whisky označené stářím, ale spíše podle toho, kdy jsou podle názoru vedení palírny v nejlepší kvalitě. Označovány jsou potom podle roků destilace.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.