Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Lagosta Vinho Verde white 0.75l

Lagosta Vinho Verde white  0.75l
značka: Lagosta
původ: Vinho Verde
kód zboží: PO956010
DPH: 21%
s DPH: 129 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Lagosta Vinho Verde white 0.75l

Bohaté a svěží portugalské šumivé víno Časopisem Wine Spectator oceněno 86 body! Bujné a bohaté aroma citrusů, melounu a jablka. Čerstvá, šťavnatá a elegantní chuť se spoustou ovoce je lehce minerální a s lehkým nádechem koření. Dlouhý čerstvý závěr je pěkně vyvážený, s náznakem sladkosti na konci.

Oblast Vinho Verde je největší oblastí DOC na severu Portugalska. Severní část hraničí podél řeky Minho a jižní část podél řeky Rio Douro. Atlantický oceán vytváří klima s vydatnými srážkami. Půda se skládá hlavně ze žuly s pískem na povrchu, a ze zeminy. Ve Vinho Verde se vyrábějí jak bílá tak červená vína.
Jméno Vinho Verde se vztahuje nejen na název "zelené víno", ale i na zelenou sklizeň, která se zklízí v létě. Vína jdou totiž brzy na trh. Na jaře, ihned po sklizni se již vína konzumují. Jedná se o šumivá vína s nízkým obsahem alkoholu a s poměrně vysokou kyselostí.

Enoport združuje několik nejstarších a nejznámějších portugalských vinařských firem, ke kterým patří Caves Velhas, Caves Dom Teodósio, Adegas Camillo Alves a Cavipor.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.