Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Lazy Dodo 0.7l

Lazy Dodo  0.7l
obsah alkoholu: 40%
druh: Rum stařený
značka: Lazy Dodo
původ: Mauricius
kód zboží: RU036201
DPH: 21%
s DPH: 679 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Lazy Dodo 0.7l

Dodo, je vymřelý druh ptáka, který neměl fyzikální možnost prchat před novými osadníky ostrova, co vedlo jednak k jeho vyhubení, ale také k přezdívce Lazy - líný Dodo.

Lazy Dodo pochází z Mauricia - přesněji z Pamplemousses, okres na severozápadě ostrova. Rum se vyrábí s velkou pečlivostí a 175 let zkušeností v oblasti jedné z nejvíce fascinujících plantáží na Mauriciu.
V Pamplemousses je 37 hektarů velká komplexní botanická zahrada. Správci ostrova Isle de France (původní název ostrova) byla vytvořena v roce 1770. Bratři Victor, Charles a Eugene Harel zde založili svou firmu na zpracování cukrové třtiny a v průběhu let byla plantáž jednou z hlavních cukrových plantáží na ostrově.
Čerstvě sklizená cukrová třtina z plantáže se přirozeně fermentuje po přesně určenou dobu. Díky odborným znalostem destilatérů je přírodní chuť cukrové třtiny a exotického ovoce zachována i ve finálním destilátu.
Během procesu zrání rum získává svou zvláštní, jedinečnou chuť, zraje převážně 12 let v sudech z francouzského dubu a sudech po bourbonu, v některých sudech byl uskladněn také sirup z cukrové třtiny.

Lazy Dodo prezentuje chuť ostrova dokonale, ať už čistý (na ledě), nebo v míchaných nápojích.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.