Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Luxardo Třešně Maraschino 400g

Luxardo Třešně Maraschino  400g
obsah alkoholu: 0%
druh: Třešně
značka: Luxardo
původ: Itálie
kód zboží: TR000300
DPH: 12%
s DPH: 223 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Luxardo Třešně Maraschino 400g

První třešně Luxardo Maraschino byly vyrobeny v továrně Luxardo v Zaru kolem roku 1905, což je pravděpodobně první z nich na světě.
Třešně Luxardo Originai Maraschino jsou třešně kandované v sirupu Marasca, který se kultivuje a zpracovává společností Luxardo pro destilaci jeho proslulého Maraschina a pro přípravu infuzí třešňového likéru " Sangue Morlacco ".
Zahušťovadla žádného typu a žádné konzervační látky nejsou používány.

Společnost byla založena v roce 1821 v přístavním městě Zara na Dalmátském pobřeží ( nyní náleží k Chorvatsku ) které náleželo více než 6 století k integrální Benátské republice Serenissima.
Po pádu Benátské republiky v roce 1797 bylo město Zara jmenováno hlavním městem Dalmácie , v té době pod rakouskou suverenitou.

Ženevan - Girolamo Luxardo - byl vyslán jako konzul království Sardinského do města Zara v roce 1817 . Jeho žena Maria Canevari jako nadšená
tvůrkyně domácích likérů , jak bylo obvyklé v dané době.Zajímala se zejména o "rosolio maraschino" , likér produkovaný od středověku v Dalmáckých klášterech.
rech. Vysoce kvalitní likér podávala svým blízkým , rodině a přátelům. Její manžel ucítil potenciál tohoto blaženého moku a v roce 1821 založil společnost na produkci Marashina .
V průběhu pouhých 8 let získal likér respekt na Dalmátském trhu a jeho půvab zaujal i císaře rakouského, který vyhlásil Luxardo maraschino za
unikátní produkt vyjímečné kvality a dodne se společnost Luxardo pyšní původním jmenováním "PRIVILEGIATA FABBRICA MARASCHINO EXCELSIOR"
Roku 1913 , třetí generace Michelangela Luxarda vystavěla na danou dobu supermoderní fabriku , jednu z největších v ehdejším Rakousku Uhersku .
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.