Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Macallan Terra 0.7l

Macallan Terra  0.7l
obsah alkoholu: 43.8%
značka: Macallan
původ: Speyside
kód zboží: W0105914
DPH: 21%
s DPH: 3 989 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Macallan Terra 0.7l

Zdá se, že když se dostáváme do rozmezí, v němž se zvyšuje vliv sherry, Macallan Terra zrál výhradně v dubových sudech z prvního plnění ex sherry sudech od dvou významných rodin - dodavatelů dřeva z Jerezu de la Frontera - Tevasa a Vasyma.
To vytváří whisky s charakteristickým znakem karamele, sušeného ovoce a bohatého dřeva.

Poznámky k degustaci producenta:

Nos: Sušené ovoce se otevírají na hromadě a diskutují o tom, kdo povede. Rozvíjející se rozinka je temperována citronovou kůrou. Osídlení, karamelové jablko a lehký zázvor se mísí a ustupují k těžším sladkým tónům. Intenzivní fudge naznačuje, že by mohlo být těžší. Dub roste bohatství a věk.
Chuť: Sladké sušené ovoce, rozinky a datumy hlavně, ale s jemnými tóny zralého jablka. Žíravý dub dává sladkou mastnou poznámku, která přidává viskozitu v ústech, přesto jemně na patře. Tam je těžké na patře ještě čerstvé stejně.
Finish: Střední, sušené ovoce a dřevěné koření.

Je součástí The Macallan Quest Collection NAS (no age statement) .

Palírna Macallan byla založena r. 1824 Alexandrem Reidem. Po několika změnách majitelů ji v r. 1892 koupil Roderick Kemp, který ji přestavěl.
V r. 1968 se stala akciovou společností, ale pod vedením Kempovy rodiny zůstala až do roku 1996, kdy většinu akcií skoupila společnost Highland Distilling Ltd, která se v r. 1999 stala součástí Edrington Group.
Od r. 1975 je v palírně Macallan v provozu 21 destilačních kotlů, které jsou ale nejmenší ve Speyside (a pravděpodobně druhé nejmenší ve Skotsku, po Edradour.)
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.