Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Malleolus Emilio Moro 0.75l

Malleolus Emilio Moro  0.75l
obsah alkoholu: 13%
značka: Emilio Moro
původ: Ribera del Duero
kód zboží: SP003620
DPH: 21%
s DPH: 1 059 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Malleolus Emilio Moro 0.75l

víno je vyrobeno z hroznů vypěstovaných ve vinicích starých od 25 až do 75 let. Víno kvasí v 25ti hektolitrových nádržích z nerezové oceli a je 28 dní v kontaktu se slupkami. Zraje po dobu 18 měsíců ve francouzských dubových sudech.
Je temně syté, třešňově červené s granátovým nádechem v ráfku. Na nose je atraktivní s živým aroma ostružin. Koření, kakao, káva a černý čaj jde silně do popředí, stejně jako minerální tón. V ústech je výrazné s elegantními tříslovinami
a příjemně strukturované. Toto víno zobrazuje harmonickou integraci ovoce a dubu v dlouhém a hřejivém souznění.

V roce 1989 se zrodila značka Emilio Moro a vína s tímto názvem na etiketě se přidala mezi sortiment vín s označením kvality původu Ribera del Duero D.O. Roku 1998 vzniká Malleolus a opouští se od značení vín dle kategorie Crianza, Reserva a Gran Reserva a to z důvodu, aby si každé z vín zachovalo svoji osobnost a charakter pod svojí vlastní značkou: Finca Resalso, Emilio Moro a Malleolus.
Emilio Moro je rodinné vinařství, které prosperuje již 3 generace. Vinice se nachází v oblasti Pasquera de Duero, vesnici s obrovskou vinařskou tradicí. Vinice se rozkládají ve výšce 750 až 1000 mnm, což jim dává výrazný charakter a temperament. V oblasti jsou suchá léta a dlouhé tvrdé zimy. Robustní a hutný styl Morových vín Malleolus a jejich zřetelné minerální tóny nastavily v západní části Ribera del Duero měřítko. Vinařství obhospodařuje 60 ha vinic a roční produkce je 425.000 lahví prvotřídních vín. V Ribera del Duero se obvykle sklízí maximálně 7 tun vína z jednoho hektaru, Moro však sklízí pouze 3-4 tuny na hektar. Nejstarší vinohrady
jsou 88 let staré. Macerace vín probíhá 20-30 dní v závislosti na kvalitě hroznů a zvláštností je používání sudů v objemu 500 l.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany a stopy vajec.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.