Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Marienburg 0.7l

Marienburg                0.7l
obsah alkoholu: 81%
značka: Marienburg
kód zboží: RU022100
DPH: 21%
s DPH: 699 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Marienburg 0.7l

Zajímavý rum z malého jihoamerického státu Surinam. Tento neuvěřitelně silný rum 81% ABV vyrábí společnost Surinam Alcoholic Beverages neboli SAB, která byla poprvé založena v roce 1966.

Historie tohoto rumu však sahá ještě mnohem dále. Mariënburg, podle kterého má rum svůj název, byl cukrovar založený v roce 1882 nizozemskou společností která za svého vlastnictví postavila na plantáži první železnici v Surinamu.
Pozemek pro tento podnik pocházel z plantáže Marienburg, kterou poprvé založila v roce 1745 Maria de la Jaille, manželka Davida de Hoy, dalšího vlastníka plantáže v Surinamu.
Vlastnictví se v 19. století mnohokrát změnilo a jednu dobu to byla kávová farma. Plantáž se proslavila stávkou dělníků kvůli nízkým mzdám, během níž armáda zahájila palbu na dělníky a zabila jich 17.
Plantáž byla v roce 1986 trvale uzavřena a rezivějící budovy se staly turistickou atrakcí.

Tento rum se ve skutečnosti vyrábí v Paramaribo, hlavním městě země, kde sídlí SAB. Lahvován je mimořádně silný bílý rum s intenzivní chutí moučkového cukru, jemným květinovým tónem a teplem.
Nedoporučovali bychom pít tento rum samotný. Místo toho by se tento rum měl používat k míchání Tiki koktejlů a k přidání menší intenzity do punčů. Skvělá volba pro ty, kteří hledají silný rum do baru!

Barva: Bílá
Lihovar/značka: Mariënburg
Země: Surinam
Lahvovač: Stáčen lihovarem
Filtrováno bez chlazení: Ne
Přirozená barva: Ano
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.