Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Marques de Caceres Reserva 0.75l

Marques de Caceres Reserva  0.75l
obsah alkoholu: 0%
značka: Marques de Caceres
původ: Rioja
kód zboží: N943250
DPH: 21%
s DPH: 469 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Marques de Caceres Reserva 0.75l

Červené suché víno, z vinařské oblasti Rioja, z odrůd Tempranillo, Graciano a Mazuelo. Zraje 22 měsíců ve francouzských dubových sudech a následně 24 měsíců v lahvi.
Má tmavě rubínově červenou barvu, aroma zralých švestek a malin s tóny vanilky. V chuti je plné a dlouhé, koncentrované s příjemnou tříslovinou.
Vhodné ke zvěřině, drůbeži, hovězímu a pečenému masu.

Marquéz de Cáceres je přední vinařství v patrně nejznámější španělské vinařské oblasti Rioja.
Jeho historie není příliš dlouhá. Začala v roce 1970, kdy se Enrique Forner se svou rodinou mohl vrátit do vlasti po mnohaleté nucené emigraci ve Francii, kam rodina musela uprchnout před fašistickým režimem generála Franca v roce 1936. Zkušenosti nabyté při pěstování a produkci vína v kraji okolo Bordeaux záhy uplatnil při založení vinařství Marqués de Cáceres. Velmi mu v tom byl nápomocen přední francouzský enolog z Bordeaux, profesor Emile Peynaud.
Forner výrazně zdokonalil tradiční metody produkce vína používané do té doby v kraji Rioja, kdy červená vína dlouho zrála v sudech a bílá vína byla na hranici oxidace. Přešel rychle na výrobu vína v systému „Chateau" jak je znám z Bordeaux a uspěl. Svěží a přiměřeně vlhké mikroklima oblasti Rioja Alta, výběr těch nejlepších vinic v lokalitě a přísná kontrola produkce hroznů, které bodega vykupuje, spolu s moderní technologií vinifikace jsou základními faktory úspěchu.
V našem portfoliu vín značky Marqués de Cáceres najdete všechny hlavní druhy, které slaví úspěch ve Španělsku, v řadě evropských zemí a v USA.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.