Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Marques de Riscal Rioja Proximo 0.75l

Marques de Riscal Rioja Proximo  0.75l
obsah alkoholu: 0%
značka: Marques de Riscal
původ: Rioja
kód zboží: SP000076
DPH: 21%
s DPH: 199 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Marques de Riscal Rioja Proximo 0.75l

PROXIMO je nový přírůstek do řady Marqués, je světlý s ovocnými tony. Náznaky lékořice a badyánu dávají vínu vynikající chuť, které se dokonale hodí ke středomořské kuchyni.

Vinařství Marques de Riscal bylo založeno v roce 1858 Camilem Hurtado de Amézaga, Marques de Riscal. Tento diplomat, novinář, a volnomyšlenkář, který vlastnil vinice a bodegu na panství Torrea v oblasti Elciego, žil více než 20 let v Medocu a velice si oblíbil místní vína. Pro jeho kontakty z Bordeaux ho starostové regionu Alava požádali, aby angažoval vinaře, jehož zkušenosti a znalosti tradičních metod by v oblasti Rioja založily výrobu vín dle technologií z Medocu.
Marques de Riscal nechal z Francie poslat „9.000 mladých vinných keřů s plnou garancí" odrůd Cabernet Sauvignon, Merlot, Malbec a Pinot Noir pouze té nejlepší kvality, s cílem experimentovat s těmito odrůdami na vinicích Riojy, kde doposud kralovaly pouze místní odrůdy Tempranillo a Graciano. Získaná vína byla plnější, jemnější a, díky zrání v bordeauxských dubových sudech, měla vysoký potenciál pro uchovávání. Roku 1860 vybudoval nové sklepy s obrovskými galeriemi pro archivaci vín .
Nový sklep byl vybaven tehdy nejmodernějším výrobním zařízením a dokonce i první dílnou na výrobu sudů Bordeaux typu v Rioja. Následujic tradiční francouzské metody výroby začala roku 1862 bodega s lahvováním vín, která do té doby zrála v dubových sudech. B?hem pouhých 5 let bylo všechno úsilí odměněno a jeho vína pro svou vysokou kvalitu posbírala ocenění na všech tehdejších předních výstavách; uznání vyvrcholilo roku 1895 udělením Diplome d´Honneur na XIII. Výstav? v Bordeaux - nejvyšším vyznamenáním, jakého víno může dosáhnout.
Bodega Riscal byla úplně první nefrancouzský výrobce, který byl poctěn touto prestižní cenou, a dodnes toto ocenění pyšně uvádí na etiketách svých vín z Riojy.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.