Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Matusalem Bird Cage Gran reserva 15y 0.7l

Matusalem Bird Cage Gran reserva 15y  0.7l
obsah alkoholu: 40%
druh: Rum stařený 15 let
značka: Matusalem
původ: Dominikánská republika
kód zboží: RU035704
DPH: 21%
s DPH: 999 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Matusalem Bird Cage Gran reserva 15y 0.7l

Země původu:Do 60-tých let 19. stol. Kuba (v této době mu patřilo 50% kubánského trhu s rumem). Následně konfiskováno Castrovým režimem. V současné době se vyrábí v Dominikánské republice dle originální kubánské receptury.

Výroba:Proces staření a míšení je založen na tzv. Solera metodě, která byla původně vyvinuta pro výrobu sherry, brandy a koňaku. Matusalem Solera metoda (unikátní míšení rumů s odlišným stářím) byla adaptovánana na výrobu rumu díky které je získán rum výjimečně jemný. Největší podíl ve směsi destilátů tvoří rum stařený Solera metodou přibližně 15 let.

Popis:Super-prémiový kubánský rum, který získává v posledních letech nejvyšší světová ocenění top kvality a dosahuje nejvyšší ocenění ve své kategorii v řadě soutěží a oficiálních srovnávacích testech (např. Double Gold International Rum Festival 2003 nebo San Francisko World Spirits Competition 2004).
Konzumace:Tzv. „na sucho" nebo-li čistý. Je perfektní volbou pro znalce, kteří oceňují sladové whisky a hledají obdobnou dokonalost mezi super-prémiovými rumy.

Chuť:Delikátní, komplexní a přesto sametově jemná, s výjimečným buketem a chutí vanilky a karamelu. Navíc zdůrazněná sytě zlatavou, jantarovou barvou.

Původ ingrediencí:Největší podíl ve směsi destilátů tvoří rum stařený Solera metodou přibližně 15 let. Skládá se z vyzrálého rumu, který je pečlivě míšen společně s dalšími speciálně vybranými rumy, které zrají v dubových sudech.
Matusalem Gran Reserva je perfektním spojením mladších rumů a směsí zralých rumů. Mluvíme tedy o rumu vyrobeném naprosto vytříbeným procesem. Je považován za „koňak mezi rumy".

Poslední získané ocenění:Březen 2004, San Francisko World Spirits Competition, podruhé za sebou dvojnásobná zlatá medaile v kategorii „Aged Rum".
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.