Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Matusalem Clasico 10y 1l

Matusalem Clasico 10y  1l
obsah alkoholu: 40%
druh: Rum stařený 10 let
značka: Matusalem
původ: Dominikánská republika
kód zboží: RU035710
DPH: 21%
s DPH: 689 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Matusalem Clasico 10y 1l

Výroba:Proces staření a míšení je založen na tzv. Solera metodě, která byla původně vyvinuta pro výrobu sherry, brandy a koňaku. Matusalem Solera metoda (unikátní míšení rumů s odlišným stářím) byla adaptovánana na výrobu rumu díky které je získán rum výjimečně jemný.
Největší podíl ve směsi destilátů tvoří rum stařený Solera metodou přibližně 10 let.

Konzumace:Čistý nebo v míchaných nápojích. Je perfektní volbou pro ty, kteří hledají víc než plnout chuť klasického rumu. Clásico je rum vjímečné kvality.

Tip na drink:
Matusalem Punch - 4cl rumu Matusalem Clásico, čerstvá šťáva z pomeranče a citrónů, kostky ledu. Do sklenky vložíme led, přidáme rum Matusalem Clásico a ve stejném poměru šťávu z citrónů a pomeranče. Zdobíme koktejlovou třešničkou. Vhodná sklenka: high-ball nebo „viskovka".

Chuť:exotická a silná
Stáří:10 let
Poslední získané ocenění:Březen 2004, San Francisko World Spirits Competition, dvojnásobná zlatá medaile v kategorii „Dark Rum".

Rum Matusalem byl založen v roce 1872 na Kubě. Super-prémiový kubánský rum, který získává v posledních letech nejvyšší světová ocenění top kvality a dosahuje nejvyšší ocenění ve své kategorii v řadě soutěží a oficiálních srovnávacích testech (např.
Double Gold International Rum Festival 2003 nebo San Francisko World Spirits Competition 2004). Proces staření a míšení je založen na tzv. Solera metodě, která byla původně vyvinuta pro výrobu sherry, brandy a koňaku.
Matusalem Solera metoda (unikátní míšení rumů s odlišným stářím) byla adaptovánana na výrobu rumu díky které je získán rum výjimečně jemný. Do 60-tých let 19. stol. se vyráběl na Kubě (v této době mu patřilo 50% kubánského trhu s rumem). Následně konfiskováno Castrovým režimem.
V současné době se vyrábí v Dominikánské republice dle originální kubánské receptury.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.