Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Matusalem Platino 0.7l

Matusalem Platino  0.7l
obsah alkoholu: 40%
druh: Rum bílý
značka: Matusalem
původ: Dominikánská republika
kód zboží: RU035720
DPH: 21%
s DPH: 389 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Matusalem Platino 0.7l

Pro výrobu Matusalem Platino White je melasa z cukrové třtiny. Z ní připravená záparka se fermentuje na obsah alkoholu 5 až 10%. Pak následuje destilace, která rozhodujícím způsobem ovlivní kvalitu výsledného produktu. A právě proto Matusalem Platino požívá třístupňovou destilaci.
Matusalem Platino je před plněním do láhví scelován v nejkvalitnějších dubových sudech. Chuť má jedinečnou, jemnou a svěží, s květinovou vůní.

Rum Matusalem byl založen v roce 1872 na Kubě. Super-prémiový kubánský rum, který získává v posledních letech nejvyšší světová ocenění top kvality a dosahuje nejvyšší ocenění ve své kategorii v řadě soutěží a oficiálních srovnávacích testech
(např. Double Gold International Rum Festival 2003 nebo San Francisko World Spirits Competition 2004). Proces staření a míšení je založen na tzv. Solera metodě, která byla původně vyvinuta pro výrobu sherry, brandy a koňaku.
Matusalem Solera metoda (unikátní míšení rumů s odlišným stářím) byla adaptovánana na výrobu rumu díky které je získán rum výjimečně jemný. Do 60-tých let 19. stol. se vyráběl na Kubě (v této době mu patřilo 50% kubánského trhu s rumem).
Následně konfiskováno Castrovým režimem. V současné době se vyrábí v Dominikánské republice dle originální kubánské receptury.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.