Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Mauricia Heritage 0.7l

Mauricia Heritage  0.7l
obsah alkoholu: 45%
druh: Rum stařený
značka: Mauricia
původ: Mauricius
kód zboží: RU036260
DPH: 21%
s DPH: 899 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Mauricia Heritage 0.7l

Palírna Grays se nachází v oblasti Pamplemousses na severozápadě ostrova Mauricius. V Domaine de la Villebague zde v roce 1740 vznikl první cukrovar na ostrově a nedlouho poté, v roce 1742, zde byla postavena první destilerie.
Dnes je Grays single estate palírnou, kde probíhá celý proces výroby, od plantáží cukrové třtiny až po lahvování. Rumy Mauricia jsou vyráběné 100 % z čerstvé šťávy z cukrové třtiny a jsou pojmenované podle plantáže na severu ostrova.
V roce 2018 vybrala společnost na plantážích speciální pole pro pěstování cukrové třtiny určené pro šťávu, nikoli melasu, a provedla úpravy v palírně, aby bylo možné šťávu okamžitě zpracovávat.
Cukrová třtina se zpracovává v jednom z nejmodernějších cukrovarů na světě a následně míří do palírny, nacházející se o 5 km dál. Cesta šťávy z cukrovaru do fermentačních tanků netrvá déle než 3 hodiny.
Šťáva se fermentuje po dobu 30 hodin za pomocí speciálně vyvinutých kvasinek a následně prochází kolonovou destilací. Výsledné rumy se vyznačují svěžím profilem s náznaky máty, koření a pepře.

Heritage zraje ve třech různých sudech z nového amerického dubu a vyznačuje se mimořádnou komplexitou. Ve vůni se projevují tóny ovoce, sladkého koření, perníku, kandované kůry pomeranče a čokolády.
Má bohatou, jemnou a vyváženou chuť s náznaky květin, lékořice a citrusů.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.