Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Michel Gonet 3Terroirs 0.75l

Michel Gonet 3Terroirs  0.75l
značka: Michel Gonet
původ: Côte des Blancs
kód zboží: CHA10750
DPH: 21%
s DPH: 899 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Michel Gonet 3Terroirs 0.75l

Blanc de Blanc, které pochází ze tří viničních poloh (proto 3 Terroirs): Vindey, Montgueux a Mesnil sur Oger. Víno ročníku 2010, které zrálo 7 let ve vinařství, než bylo uvolněno na trh. Jemné, komplexní a bohaté zároveň. Chlebovinka, dotek máslových sušenek a ovoce - broskve a ananas. Elegantní a minerální Champagne.

Champagne Gonet byla založena v roce 1802 a od té doby šest generací členů rodiny zajistilo, že dům rostl a prosperoval. V roce 1973 Michel Gonet, jehož šampaňské dnes nesou jeho jméno, modernizoval a rozšířil vinné sklepy s jediným cílem; zlepšit kvalitu vinařství. Dnes Michel Gonet
pokrývá 40 hektarů nejlepší šampaňské půdy táhnoucí se od jihu od vesnic Epernay Grand Cru od Avize, Oger a Le Mesnil sur Oger po úbočí Sezannes po Vindey. Vinice se nacházejí na pobřeží Côte des Blancs, které těží z výjimečného podnebí a je chráněno horou Reims před chladnými
severními větry a srážkami v údolí Marne. Charakteristicky křídové podloží v kombinaci s ideálním vystavením slunci a ochranou před nestabilnějším podnebím. Vinice Pinot Noir se nacházejí ve Fravaux na svazích Bar sur Aubois na jihu Champagne. Asi 20% pěstovaných hroznů je Pinot Noir, které se používá pro šampaňské Rosé, zbytek je věnován Chardonnay.
Michel Gonet nyní odešel do důchodu a svou dceru Sophii postavil do čela domu šampaňského Gonet. Sophie má tu čest být předsedkyní ženských vinařů šampaňského a také „l'Universe du Gout en Champagne".
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.