Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Miltonduff 2009 Signatory Unchillfiltered 0.7l

Miltonduff 2009 Signatory Unchillfiltered  0.7l
značka: Miltonduff
původ: Speyside
kód zboží: W0004501
DPH: 21%
s DPH: 1 389 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Miltonduff 2009 Signatory Unchillfiltered 0.7l

Whisky od společnosti Signatory je zaměřená na Single malt, a převážně Single barrel whisky. Společnost nakupuje vybrané sudy vypáleného destilátu z vybraných palíren, nechají je ležet v sudech nejrůznějších typů i velikostí a po čase zrání , pokud jsou již whisky podle jejich
gusta , je čas je nalahvovat. Na každé etiketě naleznete údaj, kdy byla whiska destilována a v jaké palírně, kdy byla nalahvována, jak dlouho a v jakém typu sudu ležela, kolik lahví bylo z daného sudu nalahvováno a jak by zhruba mohla vonět a chutnat.
Whisky od Signatory jsou nefiltrované, bez přídavků karamelu a bez ostatních blbostí (jak říkají No Nonsense).Je to prostě čistá kvalita. A díky faktu, že se jedná o klenoty z již neexistujících palíren, mají nesmírnou sběratelskou hodnotu.

Společnost nabízí tři základní řady .. Vintage series - Whiskey vintage bottlings s 43,0% objemových, Un-chillfiltered Sbírka bottlings s 46,0% objemových, sudové Síla Collection bottlings ... a spousty specialit.

Palírnu Miltonduff založili v roce 1824 Pearey a Barn, v místech kde byla varna piva starého kláštera blízko převorství Pluscarden. Na tomto místě pálili Pearey a Barn whisky již dříve ilegálně. Traduje se, že zde mniši už v roce 1263 vařili pivo a pálili pálenku. Ilegální pálení se na
tomto místě datuje od roku 1640. Dříve zde vyráběná whisky byla pálena 3x, např. Old Milton Duff Whisky a zajímavostí také bylo, že rašelina byla dovážena až z Orkneyských ostrovů. Majitelem palírny je od roku 1936 Hiram Walker a držitelem licence je George Ballantines & Son. Palírna bere vodu z Black Burn. Podle některých znalců je ovšem Miltonduff daleko lepší jako součást míchaných, např. Ballantine´s a Black Bottle, než jako single malt. Ostatně lze se setkat s cedulí, kde je Miltonduff Distillery označena jako "The home of Ballantine´s".
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.