Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

mit Achtung Gemischter Satz Fred Loimer 0.75l

mit Achtung Gemischter Satz Fred Loimer  0.75l
obsah alkoholu: 0%
druh: Oranžové víno
značka: Fred Loimer
původ: Kamptal
kód zboží: RA003178
DPH: 21%
s DPH: 899 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis mit Achtung Gemischter Satz Fred Loimer 0.75l

Téměř čirá barva, hluboce žlutá s oranžovými odrazy. Nádherně zralé a pikantní na nosu, svěží pepř v pozadí. Na patře je víno šťavnaté, pikantní, s osvěžujícími, dobře integrovanými tříslovinami a dokonalou rovnováhou.
Velká délka na povrchu se zralou, harmonickou kyselostí. V neposlední řadě také velice povzbuzující a pečující. Velmi jemné přírodní víno.

Gemischter Satz je DAC v Rakousku. Jedná se o tzv. vína ze směsných výsadeb například na území města Vídně (Wiener Gemischter Satz).
Zásady DAC určují, že ve vinici, z které pochází hrozny pro DAC víno, musí být pěstovány alespoň tři ze schválených odrůd pro DAC. Jsou to Ryzlink rýnský, Rotgipfler (Červenošpičák), Rulandské bílé a Tramín červený. Pokud jedna z odrůd dominuje nad ostatními, neměla by přesahovat 50%. Alkohol nesmí přesahovat 12,5%. Víno musí být suché, údaje je nutno uvést na etiketě. Neměly by z něj příliš vystupovat projev dřevitosti v mladých vínech. Víno DAC Gemischter Satz může být též připraveno z hroznů výhradně jedné vinice, což je pak vyznačeno na vinětě. Zde jsou pravidla přísnější, víno musí mít podle zákona nejméně 12,5% alkoholu, víno také není možné uvést do oběhu před 1. březnem roku následujícím po roku sklizně.

Fred Loimer patří ke špičce na rakouské vinařské scéně, nejen v oblasti Kamptal. Vinařství usazené v malebném vinařském městečku Langenlois je jeden z pokladů rakouského vinařství.
Historické sklepy z 19. století jsou od roku 2000 doplněny moderním závodem se špičkovou technologií, bez které kvalitní bílá vína nelze dělat. Tradice a inovace, to je filozofie Freda Loimera, kterou prezentuje skrze svá vína.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany a stopy vajec.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.