Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Montej rosso Villa Sparina 0.75l

Montej rosso Villa Sparina  0.75l
druh: Barbera
značka: Villa Sparina
původ: Piemont
kód zboží: Vm170020
DPH: 21%
s DPH: 289 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Montej rosso Villa Sparina 0.75l

Víno jiskrné rubínové barvy s vůní po třešních, koření a zralých hroznech.V ústech jemné, vyvážené s dobrou ovocnou délkou a dobrou vyvážeností.
Šťavnaté. Vynikající k samotnému pití s pečeným masem i studenou kuchyní.

U městečka Gavi v Piemonte, (na vyvýšenině „Monterotondo") slunce, lesy a přímořský vánek od ligurského moře vytváří ideální mikroklima pro pěstování révy. Zde rodina Moccagatta založila po dlouholeté zkušenosti s vinohradnictvím vinařství VILLA SPARINA.
Vinařství, které se dokázalo prosadit s tradičními víny vyrobenými inovační technologií. Dnes je Villa Sparina prestižní značkou, která zhodnocuje tradici území Gavi a Monferrato a je díky svému stylu, kvalitě a specielní láhvi nezaměnitelná s jinými víny světa.

Vinařství Villa Sparina se rozkládá na 100 hektarech, z čehož je 60 osázeno révou, zbylých 40 tvoří lesy, které společně s vánkem od ligurského moře dávají vínům jedinečný charakter.
Největší část vinic na kopcích Monterotonda je osázeno odrůdou Cortese, zatímco vinice v údolí Cassinelle jsou osázeny Dolcettem a Barberou. Duše a charakter vín Villa Sparina je dána především vlastnostmi „Monterotonda".
Nejnoblesnější bílá vína selekcí odrůdy Cortese pochází právě odsud. Nejlepší červené víno „Rivalta" pochází z vinice Bormida, o rozloze 9 ha, na kopcích Aqui Terme u Monferrata. Stefano Moccagatta, který po svém otci vinařství vede, je člověk rázného charakteru.
Ten se projevuje i v jeho vínech, která patří v regionu nekompromisně k nejlepším
.
Alergeny, stejně jako všechna vína, může obsahovat i toto víno Oxid siřičitý (SO2), siřičitany
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.