Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Moscatel de Setúbal Alambre Jose Mária da Fonseca 0.75l

Moscatel de Setúbal Alambre Jose Mária da Fonseca  0.75l
obsah alkoholu: 20%
značka: Fonseca
původ: Portugalsko
kód zboží: PO092900
DPH: 21%
s DPH: 399 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Moscatel de Setúbal Alambre Jose Mária da Fonseca 0.75l

Na Setúbalu se odrůda Moscatel pěstuje v písčitých půdách. Vinice jsou od Atlantiku chráněny pohořím. Panuje tu díky tomu mírné středomořské klima. V noci dostatečná vlhkost a během růstového období přichází rosa od řeky Tagus.
Hrozny jsou sbírány ručně a kvašení moštu je přerušeno přidáním brandy. Díky tomu ve víně zůstane vyšší hladina zbytkového cukru. Přidáním brandy se ve víně zvyší obsah alkoholu na 17%. Mošt je v kontaktu se slupkami po dobu 5 měsíců.
Výsledné víno zraje dlouhou dobu v použitých dubových sudech.

Víno má nádhernou zlatavou barvu. Ve vůni je patrné aroma sušeného ovoce (hlavně rozinek), hrušek, karamelu a manga. Víno je úžasně ovocné s vyváženou kyselinkou a má dlouhou dochuť. Snadno rozpoznáte i chuť meruněk a broskví.
Jako aperitiv servírujte vychlazené na 10°C. Pokud budete Moscatel podávat jako dezertní víno, servírujte ho při teplotě 16 °C. Skladujte v suchu, temnu a v ležaté poloze. Víno zrálo v sudech, v lahvi se dále nezlepšuje. Díky řízené oxidaci přes póry dubových sudů vydrží víno v lahvi dlouhou dobu. Užijte si toto víno jako mladé a dobře vychlazené.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.