Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Mount Hermon Magenta Indigo red 2022 0.75l

Mount Hermon Magenta Indigo red 2022  0.75l
obsah alkoholu: 0%
druh: Rosé
značka: Mount Hermon
původ: Golanské výšiny
kód zboží: TEV00635
DPH: 21%
s DPH: 379 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Mount Hermon Magenta Indigo red 2022 0.75l

Temně červenofialová barva. Jasný ovocný charakter - maliny, ostružiny, třešně a divoké bobulové plody s náznaky bylinek. Bohatá ovocná chuť. Velmi harmonické. Měkké třísloviny. Čisté a jasné v závěru, textuře a chuti.
Víno skvěle doplňuje grilovaná masa, těstoviny s rajčatovou omáčkou nebo dobře vyzrálé sýry typu brie.
Odrůda: Cabernet Sauvignonu, Merlotu s trochou Cabernet Francu, Malbecu a Petit Verdotu
Průměrné stáří révy: 20 let.
Složení půdy: štěrkové půdy na podkladu sopečného původu (čediče a tufy).
Průměrný výnos: 60 hl/ha.

Mount Hermon je hora jež dle Tanachu Amorejci nazývána Senír, Sidónci Sirjon a Kananejci Baal-chermón.[3] Hora je dále zmiňována jako severní hranice Země izraelské.[4] Vrcholky hory Hermon byly zřejmě využívány Kananejci v kanaánských mytologických rituálech.
V evangeliích je psáno, že Ježíš a jeho učedníci cestovali ze severu z Betsaidy u Galilejského jezera do Cesareje Filipovy, při jižním úpatí hory Hermon.[5] Tam jim údajně Ježíš zjevil svůj záměr vybudovat církev, jít do Jeruzaléma, zemřít a být vzkříšen.[6]
Hermon je možným místem údajné Proměny Páně, kam se šli Ježíš a jeho tři učednici (Petr, Jakub a Jan) modlit. Před jejich očima se Ježíš proměnil. Jeho šat byl oslnivě bílý a promluvil s Mojžíšem a Eliášem, kteří se mu zjevili. Učedníci propadli strachu, když se z nebe ozval hlas říkající: „To jest můj milovaný Syn, kterého jsem si vyvolil; toho poslouchejte.

Vína Mount Hermon vznikla v Izraeli téměř před 25 lety a kombinují kvalitu a poctivost s dostupnou cenou. V průběhu let víno pokročilo, zlepšovalo se a stalo se vysoce ceněné a oblíbené.
Hermon představuje silný element na izraelské vinařské scéně, je symbolem rozvoje izraelského vinařského průmyslu a nejprodávanějším a nejpopulárnějším vínem v Izraeli.
Řada Hermon byla vytvořena jako diferenciovaná a nezávislá značka, která je vnímána jako „nejprodávanější". Zároveň se udrželo její viditelné spojení se značkou Yarden a Golan Heights Winery.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.