Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Muga Rioja Rosado 0.75l

Muga Rioja Rosado  0.75l
obsah alkoholu: 0%
druh: Rosé
značka: Muga
původ: Rioja
kód zboží: SP006003
DPH: 21%
s DPH: 359 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Muga Rioja Rosado 0.75l

Víno, které obklopuje oči svými lososově růžovými odstíny a krásným světlem s elegantním vzhledem ve skle.
Nadále působí úchvatně na nos a vytváří spektrum vysoce elegantních ovocných aroma, připomínajících meruňku, jahody a krémový malinový jogurt.
V ústech najdeme víno s dobrou kyselostí, jemnými citrusovými plody a dlouhou dochutí.
Dobře se páruje s rybím tatarem, ceviche, salátem, těstovinami, rýžovými pokrmy ...

Pod pyrenejským masivem na úbočí hory Montes Obarenes, v oblasti La Rioja Alta, která je mimořádně příznivá pro pěstování vína, rozprostírají se vinice Bodegas Muga. Vznikají zde vína velmi lahodné a výrazné chuti, která se těší velké oblibě po celém světě.
Severní Španělsko je protkáno vinicemi s jedinečnou zeměpisnou polohou. Spojení jílo-vápencového podloží, klimatickým vlivům velehor, slunečného Středozemí a divokého Atlantiku, dává dozrát vynikajícím odrůdám červeného (Tempranillo, Granacha, Mazuelo a Graciano) i bílého vína (Viura a Malvasia). Ve vinařské oblasti La Rioja s centrem Haro najdeme vinařství, která tyto hrozny zpracovávají na vína výjimečné chuti. Tentokrát se zastavíme ve vinařství Bodegas Muga.
Bodegas Muga najdeme v historické části města starobylého Haro. Více než 200 let starý komplex budov z kombinace kamene a masivního dubu předznamenává, že celý výrobní proces probíhá tradiční metodou zrání v dubových sudech, což je zárukou kvality a vynikající chuti. Přivezené hrozny se nejprve roztřídí, oddělí se od stopek,
a pak se dají do fermentačních kádí, kde probíhá kvašení. Poté přichází na řadu druhá fermentace - zrání v sudech. Nakonec, po očištění bílkem, dozraje víno v lahvích. Délka zrání se pohybuje od několika měsíců v případě stupně zralosti Crianza až po 3 roky u vína Gran Reserva.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.