Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Ocho 2018 reposado el Bajio 0.5l

Ocho 2018 reposado el Bajio  0.5l
obsah alkoholu: 40%
druh: Tequila zlatá
značka: Ocho
původ: Mexiko
kód zboží: TQ008211
DPH: 21%
s DPH: 899 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Ocho 2018 reposado el Bajio 0.5l

Tomas Estes a Carlos Camarena s projektem Ocho (8) jako první na trhu představili koncept single estate tequily, jímž demonstrují hloubku a šíři chutí i vůní, které tequile přináší agáve podle toho, na jakém místě roste. Tomas Estes a Carlos Camarena kladou důraz na rozmanitost tím, že vyrábějí tequilu v malých várkách ze sklizní z unikátních rančů s odlišnými mikroklimaty. K vaření agáve využívají tradiční zděné parní pece, k fermentaci zase kónické dřevěné fermentační kádě a destiluje se v měděných destilačních kotlích. Výsledkem jsou tequily reflektující terroir a disponující širokou škálou chutí.
Název ranče odkazuje na orly, kteří mívali hnízdo v jednom z místních stromů. Je to jen podruhé, co se na této farmě pěstuje agáve, naposledy to bylo kolem roku 1965. Od té doby sloužila jako pastvina pro skot. Ranč Las Aguilas se nachází v jemně hornaté oblasti v nadmořské výšce 2.057 metrů. Při sklizni byly rostliny 6 let staré a jejich průměrný obsah cukru byl 24,47 %.
Reposado tequila zrála v sudech, ve kterých byla předtím uložena americká whiskey, po dobu 8 měsíců a 8 dní. Tequila se vyznačuje vůní pečených broskví, karamelu, melasy, mentolu, muškátového oříšku a červených bobulí. V chuti se projevují tóny ananasu, creme brulée, javorového sirupu, kávy, vařeného artyčoku, bílého pepře a muškátového oříšku.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.