Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Opthimus 15y Malt whisky ed. 2021 0.7l

Opthimus 15y Malt whisky ed. 2021  0.7l
obsah alkoholu: 38%
druh: Rum stařený 15 let
značka: Opthimus
původ: Dominikánská republika
kód zboží: RU012491
DPH: 21%
s DPH: 1 389 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Opthimus 15y Malt whisky ed. 2021 0.7l

Rodina Oliverů kubánského původu opustila ostrov během revoluce. Své know-how si však zachovali a vyrábí množství rumů a dalších lihovin, vždy v kubánské tradici . Vyrábějí lehké rumy, pro které je práce stárnutí nezbytná.
Tento 15letý Opthimus má tu zvláštnost , že po 15 letech strávených v soleře těžil z několika měsíců dokončení ve starých skotských single malt sudech.

Ve vůni se sladký vanilkový rum otevírá překvapivě svěžím a mátovým rostlinným nádechem. Za tím vším se skrývá dobře propečený soudek, který přináší opečené, pražené, téměř kouřové tóny. Tomuto rumu také vládne karamelizovaná sladkost a trochu cukrářského nádechu.
S trochou vzduchu se nastolí rovnováha, kulatost, ale i charakter, přitom zeleninový a cukrářský dosti zajímavý. Jakýsi druh kandované zeleniny, stejně jako keře s ořechy, tvoří žravý amalgám podtržený melasou.
Chuť je hladká a chutná, s rumem, který má na smyčce více než jednu strunu. Melasa s charakteristickou lékořicovou vůní je docela jemná a požitkářská. Lehce klouže po měkkém bílém dubu s lehce opečeným povrchem. Cukrářské tóny dodávají na lahodnosti a sbíhají se vám sliny, stejně jako například frangipane s třešňovým likérem a vanilkou.
Závěr je trochu rostlinný, téměř léčivý, s nádechem vřesu připomínajícího whisky.

"Dobře zaoblený rum, který navíc dokáže vyjádřit extrémně gurmánskou komplexnost...".
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.