Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Penny Blue XO batch 7 0.7l

Penny Blue XO batch 7  0.7l
obsah alkoholu: 43.1%
druh: Rum stařený
značka: Penny Blue
původ: Mauricius
kód zboží: RU025704
DPH: 21%
s DPH: 1 269 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Penny Blue XO batch 7 0.7l

Stejně jako známka Modrý Mauricius, je i tento rum výjimečný a oprávněně se stal předmětem sběratelského zájmu milovníků rumů z celého světa. Doug McIvor z Berry Bros & Rudd a Medine Master Distiller, Jean Francois Koenig , vybrali 14 nejlepších sudů na samém vrcholu jejich zralosti a z nich vytvořili jedinečný raritní rum. Penny Blue je non- chillfiltrovaný rum a byl lahvován na 43,2% objemu alkoholu tak, aby vynikly všechny jeho jedinečné chutě a vůně. Zrál ve zvlášť vybraných vyzrálých 22-ti sudech z amerického dubu, ve kterých před tím zrála prvotřídní bourbon whisky, klasická skotská whisky a ve francouzských dubových sudech po skvělém Cognac( průměrně 5-11 let)Bylo vyrobeno pouhých 7000 lahví.

Název je inspirován slavnou známkou Penny Blue, v Čechách je známá jako Modrý Mauricius, vytištěné na Mauritiu v roce 1847, která se časem stala sběratelským fenoménem a synonymem něčeho naprosto ojedinělého. Předpokládá se, že z 1000 známek vytištěných v té době, se zachovalo pouhých 12 kusů.Medine Distillery je nejstarší funkční palírna na ostrově Mauricius a její historie sahá až do roku 1926. Palírna se nachází jen pár metrů od moře na západní straně ostrova v blízkosti Bambou.

Barva: sytě oranžová se zlatými odlesky
Vůně: citrusy, jemné třísloviny, tropické ovoce, pomerančový květ, bohaté tóny kávy, solená šunka s hřebíčkem
Chuť: překrásně vyvážená, plná a komplexní, opět výrazné citrusy a tropické ovoce s dotykem vanilky

Medine Distillery Co. Ltd je výrobce rumů sídlící na tropickém ostrově Mauricius. Jejich rumy jsou stejně jako známka Modrý Mauricius unikátním zbožím, které je distribuováno v omezeném množství a stává se tedy sběratelským kouskem.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.