Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Pineau des Charentes blanc Selection 0.75l

Pineau des Charentes blanc Selection  0.75l
obsah alkoholu: 17%
značka: André Petit & fils
původ: Francie
kód zboží: CO011890
DPH: 21%
s DPH: 499 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Pineau des Charentes blanc Selection 0.75l

Toto fortifikované víno zraje v dubových sudech minimálně 8 let. Najdete v něm ideální rovnováhu mezi alkoholem, cukrem a kyselinou. Elegantní a vyvážené. Zrání pokračuje i v láhvi, kde dodá vínu ještě větší jemnost a velmi příjemné aroma.
Mladé Pineau des Charentes se pije jako tradiční aperitiv v regionu Cognac.

Historie výroby tohoto malého producenta z Berneuil sahá až do roku 1850. V roce 1965 se Albert Petit, otec současného majitele Jacquese Petita rozhodl ukončit kontrakt s firmou Hennesy, a začal vyrábět a prodávat vysoce kvalitní Cognac pouze pod svoji značkou.
Jacques Petit vlastní 20 Ha vinic ve čtyřech nejkvalitnějších produkčních podoblastech apelace Cognac. Produkuje blendovaný Cognac nadstandartní jakosti vyhledávaný znalci po celém světě. Rodina Petit pracuje s tradičními po generace ověřenými metodami.
Dodnes sklízí hrozny ručně a vyznačuje se velice staromódním způsobem destilace, kdy se kotel zahřívá nad otevřeným ohněm. Tento způsob výroby je v rychle se rozvíjejícím koňakovém průmyslu velice vzácný. Při destilaci nejsou používány žádné přístroje na oddělení alkoholu.
Jacques Petit je vinař, který vyrábí Cognac výrazného typu, ve kterém se odráží jeho pocity, chutě a charakter. Stejně tak jako mnoho dalších malých výrobců z regionu Cognac je zaměřený také na výrobu Pineau des Charentes.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany a stopy vajec.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.