Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Pinot Grigio Tera Alta Roeno di Fugatti 0.75l

Pinot Grigio Tera Alta Roeno di Fugatti  0.75l
obsah alkoholu: 0%
druh: Pinot grigio
značka: Roeno di Fugatti
původ: Alto Adige
kód zboží: I0102200
DPH: 21%
s DPH: 299 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Pinot Grigio Tera Alta Roeno di Fugatti 0.75l

Bílá odrůda Pinot Grigio je mutací odrůdy Pinot Noir a v oblasti Valdadige Terradeiforti nachází ideální podmínky pro pěstování. Díky místním polohám vinic a mikroklimatu plodí hrozny, které jsou plné aromatických látek a přitom nepřezrávají, takže výsledné víno je velmi svěží a skvěle pitelné s živými kyselinkami.
Vinifikace: po citlivém odstranění třepin a vylisování probíhá fermentace v tancích z nerez oceli při kontrolované teplotě.

Zrání: víno zraje na kvasnicích v nerezových tancích po dobu 6 měsíců.
Výborně poslouží jako aperitiv a skvěle doplní pokrmy z mořských plodů.

Roeno je akronym pocházející z počátečních písmen jména zakladatele Rolanda Fugatti a řeckého slova "enos".
Rolando Fugatti a jeho žena Giuliana založili své vinařství před 50 lety. S obrovskou odevzdaností a vášní pro terroir se rozhodli investovat do kusu země jménem Valdadige Trentino Veronese.
V současnosti vedou vinařství jejich děti Roberta, Cristina a Giuseppe.
Vinařství Roeno di Fugatti, pod nímž si musíme představit nejen produkci vína, ale i restauraci a ubytovací zařízení.Leží přímo na úpatí hory Monte Baldo v oblasti Belluno Veronese, uprostřed území zvaného "Terradeiforti" (Země pevnůstek).
Vinohrady se rozprostírají na svazích údolí Adige od severu, kde se dotýkají Trentino Alto Adige až k jihu, kde začíná region Bardolino. Takto rozsáhlá oblast dovoluje najít pro každou odrůdu její nejpříhodnější podloží.
Tak bohatý výběr různých druhů zemin, společně s výběrem vždy toho nejlepšího možného pro konkrétní odrůdu, znamená získat elegantní vína s úžasnou osobností.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.