Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Pinot Gris Classic Marlborough Babich 0.75l

Pinot Gris Classic Marlborough Babich  0.75l
druh: Pinot gris
značka: Babich
původ: Nový Zéland
kód zboží: NZ001770
DPH: 21%
s DPH: 289 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Pinot Gris Classic Marlborough Babich 0.75l

Sladká vůně s příjemnými tóny bílých peckovin, s kořením a citrusové přidání k tomuto smyslovému potěšení. Miinerální, bohatá a plná chuť. Hodí se s filety, k pečenému masu a ke smaženým pokrmům.

Zakladatelé vinařství rodina Babichových je původem z Dalmácie. Počátky vinařství započaly v roce 1910.První vinice vysázeli na terasách nad bažinami Kaikkino. V roce 1916 vyrobil Josip své první víno, které plnil do lahví pod značkou Babich Brothers. Brzy se bratři přestěhovali na 24 hektarovou usedlost v Henderson Valley . Od roku 1940 se rodina stále více zaměřovala na rozvoj vinařství.
Vinařství Babich vlastní vinice ve třech různých územích. V údolí Henderson ( 28 ha ) se v teplém podnebí a hlinitě jílovité půdě daří především odrůdě Chardonnay, společně s Pinotem Noir a Pinotage. .Hawke's Bay (44 ha)je regionem těžícím z klimatických podmínek. Zdejší podnebí je dostatečně chladné k tomu, aby hrozny dozrávaly pomalu, ale zároveň dost slunečné, aby optimálně dozrály. Pěstují se zde zejména odrůdy Chardonnay, Sauvignon blanc, Cabernet sauvignon a Merlot.. Marlborough (118 ha ) mnohá z novozélandských nejvíce voňavých a uhlazených vín pocházejí z oblázkovitých, plochých plání tohoto regionu. Vydatné sluneční záření a suchý podzim umožňují zdejším odrůdám Sauvignon blanc, Riesling, Pinot gris a Pinot noir plně a pozvolna dozrát a získat tak velmi intenzivní aroma.
V současné době je tato společnost jedním z největších rodinných podniků na Novém Zélandu
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.