Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Primitivo ConSero le vigne di Sammarco 0.75l

Primitivo ConSero le vigne di Sammarco  0.75l
obsah alkoholu: 0%
druh: Primitivo
značka: Sammarco
původ: Puglia
kód zboží: I1601502
DPH: 21%
s DPH: 499 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Primitivo ConSero le vigne di Sammarco 0.75l

Víno rubínové barvy z oblasti Apulie, ze samého jihu Itálie, které je barikováno v ocelových sudech celých 14 měsíců. Sběr hroznů probíhá v září a jsou pečlivě vybrány jen ty nejlepší hrozny. Víno má silnou vůni třešní, švestek a fíků v chuti pak jsou patrné známky skořice a
pomerančů. Jde o výrazné, ale vyvážené víno.

Apassimento je to prastará italská metoda výroby vína, která se používá např. při výrobě hutných, silných a suchých červených vín Amarone. Spočívá v tom, že se koncem září nebo začátkem října nejlepší sklizené hrozny suší na bambusových rohožích, potom v průvanu na starých farmách v kopcích asi do půlky ledna. To už váží téměř o polovinu méně. Mají vyšší podíl sušiny a tím koncentrovanější obsah cukru; také aromat, chutí, tříslovin a kupodivu i kyselin

Sammarco se nachází ve městě Cellino San Marco, v malém městečku v srdci Salento - strážce nejdůležitějšího chráněného označení původu, jako jsou Salice Salentino, Squinzano, Brindisi, Primitivo, Negroamaro e Malvasia Bianca e Nera.
Vinařství je zastoupeno novou generací rodiny Rizzello, která si vinařství drží již čtyři generace a je jedna z nejznámějších producentů v oblasti Salentino.
Vinařství vlastní cca 180 ha pozemků a skládá se z 80 % místních odrůd vinné révy (Primitivo, Negroamaro, Malvasia Nera, Susumaniello) a 20 % z šlechtěných odrůd hroznů jako Verdeca, Chardonnay, Malvasia Bianca a Fiano Minutolo.
Impozantní struktura společnosti o rozloze 15.000 metrů čtverečních a technologická vyspělost vinařství uspokojí jakoukoli potřebu svou kvantitativní a kvalitativní stálostí.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.