Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Promis Castagneto Carducci Gaja 0.75l

Promis Castagneto Carducci Gaja  0.75l
značka: Gaja
kód zboží: I0301700
DPH: 21%
s DPH: 899 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Promis Castagneto Carducci Gaja 0.75l

Vyrobeno z hroznů pěstovaných převážně na bohaté a tmavé půdě. Kvašení jednotlivých odrůd probíhá odděleně, smíchány jsou až po jablečno-mléčném kvašení v lednu následujícího roku. Zrání probíhá 18 měsíců v mírně použitých sudech, poté několik měsíců v lahvi.
Z tmavě rubínové barvy jiskří odlesky leštěného višňového dřeva. Ve vůni elegantně opulentní a ovocně koncentrované s náznakem přezrálých třešní, černého rybízu a čokolády. Chuť vína je vyvážená a plná. Skvělé pít mladé.

Těžko si lze představit větší vinařský pojem z Itálie než jméno Gaja. Proslavené vinařství založil Giovanni Gaja v roce 1859 a po čtyři generace zůstalo výhradně ve vlastnictví rodiny.
Historicky sahají jeho kořeny vinařství do 19 století, kdy jeho dědeček začínal v rodném Piemonte. Pan Gaja je znám svou tvrdou prací, za kterou je odměňován už 40 let, jako nejlepší a nejvíce prospěšný vinař. Nejvíce se proslavil v rodném Piemonte na vinicích v okolí měst Barbaresco a La Morra.
Zároveň se pomalinku rozšířil do regionu Toskánska, kde vlastní vinice v okolí města Montalcino a Castagneto Carducci. V těchto dvou sklepích vznikají úžasná Brunella di Montalcino a famózní Super Toskánská vína.

V současnosti je majitelem Angelo Gaja, vlastnící 250 akrů vinic v piemontských regionech Barbaresco a Barolo a dnes také v Toskánsku. Angelo vystudoval francouzskou vinařskou školu a byl prvním vinařem, který začal v Piemontu experimentovat s „barikovými" sudy.
Od začátku se soustředil na co nejvyšší kvalitu svých vín, díky čemuž se značka Gaja stala synonymem luxusu a prestiže.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.