Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Ramos Pinto 10y 0.75l

značka: Ramos Pinto
kód zboží: PO001930
DPH: 21%
s DPH: 989 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Ramos Pinto 10y 0.75l

Tmavě červená s jemnými odlesky do oranžova. Aroma je ovocné s lehkým nádechem vanilky. Chuť je plná, svěží a ovocná. Víno zrálo v dubových sudech.
Doporučujeme jako aperitiv nebo k moučníkům.

Vinařství Adriano Ramos Pinto založili v roce 1880 Antonio a Adriano Ramos Pinto. Na svou dobu to byli velmi moderní vinaři. Přišli do tradičního prostředí s inovacemi jak ve výběru odrůd, tak v míchání portského vína a v následném zrání. Zvláštní péči věnovali také balení a marketingu. I díky tomu se stali začátkem dvacátého století nejvýznamnějším vývozcem portských vín do Jižní Ameriky a později i do celé Evropy. V roce 1990 vinařství koupil francouzský champagne dům Louis Roederer a jeho majitel Jean-Claude Rouzaud je nazval „šperkem" oblasti Douro. Jsou velmi vyhledávaná znalci z celého světa pro svoji vyváženost a delikátnost. Především pak vína typu tawny.
Portská vína Ramos Pinto jsou vinifikována v Quinta do Bom Retiro. Hrozny určené pro LBV a Vintage jsou pak lisované v tradičních lisech „lagares". Tento způsob zpracování umožňuje šetrnější a mnohem lepší extrakci. Jakmile je první etapa výroby vína u konce, je víno převezeno do historických sklepů ve Vila Nova de Gaia, kde probíhá samotné vyzrávání na sudech.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.